Zmiany w wyszukiwarce – 26 października – 2 listopada

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W zeszłym tygodniu badaliśmy zmiany w wyszukiwarce na przestrzeni 19-26 Października (tu wpis). W tym tygodniu sprawdziliśmy czy dynamika zmian z jaką mieliśmy do czynienia w zeszłym tygodniu się utrzymała.

Analiza zmian w wyszukiwarce

Analiza oparta jest na domenach, które są widoczne na minimum 20 słów kluczowych w TOP 10 wyników wyszukiwania. Takich domen było odpowiednio:

a) 19 października: 441 057 domen

b) 26 października: 440 890 domen

c) 2 listopada: 442 513 domen

 

KategoriaDomenaTOP10TOP10 poprzednieSpadek TOP 10Utrata widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
Technologia i komputerybooks.google.pl115792254048-138256-54%11593499.88%219%
Zdrowie i Fitnesspolki.pl632334762148-129814-17%500535126.33%152%
Zdrowie i Fitnessporadnikzdrowie.pl354250420813-66563-16%37324794.91%113%
Zdrowie i Fitnesszdrowie.tvn.pl156251195535-39284-20%16208096.40%121%
Zdrowie i Fitnesswylecz.to150467184128-33661-18%125779119.63%146%
Zdrowie i Fitnesszdrowie.gazeta.pl88516110490-21974-20%74169119.34%149%
Wiadomości / Pogoda / Informacjenatemat.pl7484391997-17154-19%11752963.68%78%
Jedzenie i napojetipy.interia.pl100891116669-15778-14%14884567.78%78%
Jedzenie i napojeofeminin.pl86261100669-14408-14%10612581.28%95%
Wiadomości / Pogoda / Informacjeparty.pl8545499509-14055-14%81004105.49%123%

Najwięksi przegrani w okresie 26 X - 2 XI

W poniższej tabeli znajdują się domeny, które straciły procentowo najwięcej widoczności w okresie 26 X - 2 XI.

Pod uwagę w tym badaniu brane są tylko domeny, które 26 października były widoczne na minimum 500 słów w TOP 50 wyników wyszukiwania. Domeny zostały sprawdzone pod kątem działania, przyczyny spadku widoczności nie były badane - nie jest to koniecznie filtr czy ban w wyszukiwarce.

DomenaTOP 10TOP 10 poprzednieSpadek TOP 10Utrata widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
shape.pl9862280-1294-57%278935%82%
sprawdzlek.pl36334483-850-19%548866%82%
tuasaude.com11671606-439-27%907129%177%
e-histopatologia.pl5791012-433-43%549105%184%
herbapol.pl492907-415-46%72068%126%
drszczyt.pl541918-377-41%231323%40%
csid.ro526876-350-40%79866%110%
pathologyoutlines.com13671711-344-20%978140%175%
health24.com8681202-334-28%806108%149%
mz.gov.pl18532186-333-15%912036%2402%

Najwięksi wygrani w okresie 26 X - 2 XI

W poniższej tabeli znajdują się domeny, które zyskały procentowo najwięcej widoczności w okresie26 X - 2 XI.

DomenaTOP 10TOP 10 poprzednieWzrost TOP 10Zysk widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
kobieta.onet.pl57591408091678241%9991658%41%
zdrowie.radiozet.pl18873801210861136%18057105%44%
e-zikoapteka.pl2125415545570937%2734578%57%
pfm.pl2460618945566130%21918112%86%
zdrowie.dziennik.pl89125313359968%1538958%35%
baza-lekow.com.pl100767366271037%1079093%68%
aptekaolmed.pl79435417252647%1219965%44%
journals.viamedica.pl76945189250548%1150167%45%
drmax.pl1521812741247719%2107247%6067%
medicalnewstoday.com86156424219134%6577131%98%

Wnioski

  • Okres 26 X - 2 XI przyniósł mniej zmian w wyszukiwarce niż tydzień poprzedni
  • W tym okresie mieliśmy więcej domen, które zanotowały drastyczne spadki (minimum 50% słów kluczowych)

Jak widać na podstawie historii 3 tygodni można jednoznacznie stwierdzić, że w okresie 19 - 26 Października mieliśmy do czynienia ze znacznie większymi zmianami w wyszukiwarce niż w tygodniach typowych.

Najnowsze artykuły od Senuto

wprost na Twoją skrzynkę e-mail! Dołącz do subskrypcji już teraz.

Podziel się artykułem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Komentarze
Przetestuj Senuto

Sprawdź, jak Senuto może rozwinąć Twój biznes.
Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo.

WIĘCEJ REFERENCJI

"Senuto to świetne uzupełnienie na rynku narzędzi SEO. Do tej pory nie było kompleksowego narzędzia do tworzenia zaawansowanych audytów, Senuto rozwiązuje ten problem."

Paweł Zinkiewicz, if.pl