Zmiany w wyszukiwarce – 26 października – 2 listopada

W zeszłym tygodniu badaliśmy zmiany w wyszukiwarce na przestrzeni 19-26 Października (tu wpis). W tym tygodniu sprawdziliśmy czy dynamika zmian z jaką mieliśmy do czynienia w zeszłym tygodniu się utrzymała.

Analiza zmian w wyszukiwarce

Analiza oparta jest na domenach, które są widoczne na minimum 20 słów kluczowych w TOP 10 wyników wyszukiwania. Takich domen było odpowiednio:

a) 19 października: 441 057 domen

b) 26 października: 440 890 domen

c) 2 listopada: 442 513 domen

 

KategoriaDomenaTOP10TOP10 poprzednieSpadek TOP 10Utrata widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
Technologia i komputerybooks.google.pl115792254048-138256-54%11593499.88%219%
Zdrowie i Fitnesspolki.pl632334762148-129814-17%500535126.33%152%
Zdrowie i Fitnessporadnikzdrowie.pl354250420813-66563-16%37324794.91%113%
Zdrowie i Fitnesszdrowie.tvn.pl156251195535-39284-20%16208096.40%121%
Zdrowie i Fitnesswylecz.to150467184128-33661-18%125779119.63%146%
Zdrowie i Fitnesszdrowie.gazeta.pl88516110490-21974-20%74169119.34%149%
Wiadomości / Pogoda / Informacjenatemat.pl7484391997-17154-19%11752963.68%78%
Jedzenie i napojetipy.interia.pl100891116669-15778-14%14884567.78%78%
Jedzenie i napojeofeminin.pl86261100669-14408-14%10612581.28%95%
Wiadomości / Pogoda / Informacjeparty.pl8545499509-14055-14%81004105.49%123%

Najwięksi przegrani w okresie 26 X – 2 XI

W poniższej tabeli znajdują się domeny, które straciły procentowo najwięcej widoczności w okresie 26 X – 2 XI.

Pod uwagę w tym badaniu brane są tylko domeny, które 26 października były widoczne na minimum 500 słów w TOP 50 wyników wyszukiwania. Domeny zostały sprawdzone pod kątem działania, przyczyny spadku widoczności nie były badane – nie jest to koniecznie filtr czy ban w wyszukiwarce.

DomenaTOP 10TOP 10 poprzednieSpadek TOP 10Utrata widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
shape.pl9862280-1294-57%278935%82%
sprawdzlek.pl36334483-850-19%548866%82%
tuasaude.com11671606-439-27%907129%177%
e-histopatologia.pl5791012-433-43%549105%184%
herbapol.pl492907-415-46%72068%126%
drszczyt.pl541918-377-41%231323%40%
csid.ro526876-350-40%79866%110%
pathologyoutlines.com13671711-344-20%978140%175%
health24.com8681202-334-28%806108%149%
mz.gov.pl18532186-333-15%912036%2402%

Najwięksi wygrani w okresie 26 X – 2 XI

W poniższej tabeli znajdują się domeny, które zyskały procentowo najwięcej widoczności w okresie26 X – 2 XI.

DomenaTOP 10TOP 10 poprzednieWzrost TOP 10Zysk widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
kobieta.onet.pl57591408091678241%9991658%41%
zdrowie.radiozet.pl18873801210861136%18057105%44%
e-zikoapteka.pl2125415545570937%2734578%57%
pfm.pl2460618945566130%21918112%86%
zdrowie.dziennik.pl89125313359968%1538958%35%
baza-lekow.com.pl100767366271037%1079093%68%
aptekaolmed.pl79435417252647%1219965%44%
journals.viamedica.pl76945189250548%1150167%45%
drmax.pl1521812741247719%2107247%6067%
medicalnewstoday.com86156424219134%6577131%98%

Wnioski

  • Okres 26 X – 2 XI przyniósł mniej zmian w wyszukiwarce niż tydzień poprzedni
  • W tym okresie mieliśmy więcej domen, które zanotowały drastyczne spadki (minimum 50% słów kluczowych)

Jak widać na podstawie historii 3 tygodni można jednoznacznie stwierdzić, że w okresie 19 – 26 Października mieliśmy do czynienia ze znacznie większymi zmianami w wyszukiwarce niż w tygodniach typowych.

Podziel się wiedzą!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest