Zmiany w wyszukiwarce – 20.10.2015

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W nawiązaniu do tych informacji:

Nieźle_zabujało_dziś____-_Pogaduszki_-_Pozycjonowanie_i_Optymalizacja_-_SEO_-_Forum_PiO

seowcy

Postanowiliśmy sprawdzić czy 20.10.2015 zaszły jakieś większe zmiany w wyszukiwarce. Posiadaliśmy dane dla 20 milionów słów kluczowych z dnia 19.10.2015, odświeżyliśmy wyniki dla tych słów również 20.10.2015 i porównaliśmy.

Zmiany w SERPACH:

KategoriaDomen dotkniętychLiczba domen w kategoriiImpakt Suma wzrostu TOP 10Suma TOP 10 przeszłegoŚredni % wzrostuŚredni wzrost TOP 10
Health & Fitness3110133%11364233034234%3665.87
News / Weather / Information2915622%12013035685234%4142.41
Shopping2514042%10377333241731%4150.92
Arts & Entertainment2213742%8202528854028%3728.41
Hobbies & Interests2212332%8283630064128%3765.27
Education2214192%8500127741631%3863.68
Technology & Computing1914991%7378626057528%3883.47
Non-Standard Content1813231%7293426035928%4051.89
Travel179832%7191822154432%4230.47
Family & Parenting153115%7691218534441%5127.47
Food & Drink146672%6911217192740%4936.57
Pregnancy132066%7300617137643%5615.85
Sports139541%4968915833831%3822.23
Style & Fashion125822%5915814730240%4929.83
Beauty102943%5595413628241%5595.40
Personal Finance107831%3598514279625%3598.50

*Mówiąc o tym, że domeny straciły lub zyskały słowa kluczowe braliśmy pod uwagę TOP 10 wyników

Domeny, które najwięcej zyskały:

[table “3” not found /]

Bardzo duży wzrost zanotowała witryna sciagnij.pl - prawie 3-krotny wzrost widoczności w wynikach wyszukiwania w ciągu jednego dnia. Wyróżnia się ona mocno na tle innych domen, które zyskały.

Domeny, które najwięcej straciły:

KategoriaDomen dotkniętychLiczba domen w kategoriiImpakt Suma wzrostu TOP 10Suma TOP 10 przeszłegoŚredni % wzrostuŚredni wzrost TOP 10
Zdrowie i Fitness509459811%11292732168535%222
Technologia i komputery28597173%4598116241128%161
Edukacja23259864%3416014999622%147
Sztuka i rozrywka19158623%4597512912135%241
Hobby i zainteresowania17957093%3561312669128%199
Zakupy17397032%208198578424%120
Wiadomości / Pogoda / Informacje13668882%194808942521%143
Styl i moda6826693%81853469823%120
Sport6838012%128024067631%188
Podróże6346001%125793434836%200
Finanse osobiste6125382%87283471825%143
Jedzenie i napoje5323932%51392205223%97
Dom i ogr?d5236271%44542209820%86

Bardzo dużo spadek zanotowały indeksy komputerswiat.pl - być może Google wziął się za tego typu praktyki. Dość nieoczekiwany spadek (aż o 30%) zanotował popularny sklep answear.com.

Na podstawie powyższej analizy można wysnuć następujące wnioski: 

  • Pomiędzy 19-20 Października było dość dużo witryn, które straciły ponad połowę swojej widoczności w wynikach wyszukiwania
  • Ogółem więcej domen zyskało na zmianach z wczoraj

W najbliższy poniedziałek powtórzymy ten test, biorąc pod uwagę w obu przypadkach okres tygodniowy: 12-19 Października i 20-27 - będziemy mogli wyznaczyć zmiany w pozornie łagodnym tygodniu w stosunku do tygodniu intensywnych zmian jakie obserwuje wielu specjalistów.

 

Najnowsze artykuły od Senuto

wprost na Twoją skrzynkę e-mail! Dołącz do subskrypcji już teraz.

Podziel się artykułem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Komentarze
Przetestuj Senuto

Sprawdź, jak Senuto może rozwinąć Twój biznes.
Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo.

WIĘCEJ REFERENCJI

"Senuto to świetne uzupełnienie na rynku narzędzi SEO. Do tej pory nie było kompleksowego narzędzia do tworzenia zaawansowanych audytów, Senuto rozwiązuje ten problem."

Paweł Zinkiewicz, if.pl