Zmiany w wyszukiwarce – 2-9 Listopada

W zeszłym tygodniu badaliśmy zmiany w wyszukiwarce na przestrzeni 26 października – 2 listopada (tu wpis). W tym tygodniu ponownie zbadaliśmy dynamikę zmian w wyszukiwarce. To już czwarte badanie z tego cyklu.

Analiza zmian w wyszukiwarce

Analiza oparta jest na domenach, które są widoczne na minimum 20 słów kluczowych w TOP 10 wyników wyszukiwania. Takich domen było odpowiednio:

a) 19 października: 441 057 domen

b) 26 października: 440 890 domen

c) 2 listopada: 442 513 domen

d) 9 listopada: 442 007 domen

 

DomenaTOP 10TOP 10 poprzednieWzrost TOP 10Zysk widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
pieknojestwtobie.com558917043885228%1302443%13%
diag.pl71463656349095%1041469%35%
zwrotnikraka.pl666331743489110%1008266%31%
czytelniamedyczna.pl75064833267355%1303258%37%
eurologia.pl416618682298123%1328231%14%
onkologia.org.pl30807992281285%2789110%29%
pulsmedycyny.pl342617131713100%524465%33%
poradnia.pl50253416160947%927754%37%
zdrowie.wprost.pl23988021596199%1255191%64%
medicinenet.com63844921146330%1216652%40%

Najwięksi przegrani w okresie 2 – 9 XI

W poniższej tabeli znajdują się domeny, które straciły procentowo najwięcej widoczności w okresie 2 – 9 XI.

Pod uwagę w tym badaniu brane są tylko domeny, które 26 października były widoczne na minimum 500 słów w TOP 50 wyników wyszukiwania. Domeny zostały sprawdzone pod kątem działania, przyczyny spadku widoczności nie były badane – nie jest to koniecznie filtr czy ban w wyszukiwarce.

KategoriaDomenaTOP 10TOP 10 poprzednieWzrost TOP 10Zysk widocznościTOP 10 30.07.2018zmiana w stosunku do medic 1Zmiana do medic 1 przed spadkiem
Zdrowie i Fitnesskobieta.onet.pl57591408091678241%9991658%41%
Zdrowie i Fitnesszdrowie.radiozet.pl18873801210861136%18057105%44%
Sportsport.onet.pl32687223011038647%4952466%45%
Wiadomości / Pogoda / Informacjewiadomosci.onet.pl3202322275974844%5495258%41%
Styl i modarossmann.pl2333815207813153%4765749%32%
Technologia i komputerygsmmaniak.pl3124325398584523%28038111%91%
Zdrowie i Fitnesse-zikoapteka.pl2125415545570937%2734578%57%
Zdrowie i Fitnesspfm.pl2460618945566130%21918112%86%
Edukacjacejsh.icm.edu.pl2548820677481123%24506104%84%
Podróżepl.omio.com127897979481060%0

Najwięksi wygrani w okresie 2 – 9 XI

W poniższej tabeli znajdują się domeny, które zyskały procentowo najwięcej widoczności w okresie 2 – 9 XI.

DomenaRankingWidocznoæFraz w top10
eactive.pl116638.441054
grupa-tense.pl216121.36630
delante.pl313540.55643
whitepress.pl413439.63580
poradnikprzedsiebiorcy.pl710627.5745
freshmail.pl810323.65519
keywordtool.io99368.24193
artefakt.pl108817.85941
sprawnymarketing.pl118411.49760
sunrisesystem.pl128030.43208
callpage.pl136523.98206
copywriting.pl145652.68213
widzialni.pl164960.42264
widoczni.com184451.39355
mfiles.pl194169.9159
arturjablonski.com204141.97320
ahrefs.com213588.4305
blog.verseo.pl223459.53187
szymonslowik.pl233385.76158
marketingwsieci.pl252905.79208
geekwork.pl262894.6957
blumo.pl292441.71146
mobiletry.com302406.61417
marketerplus.pl312402.35291
landingi.com322377.9961
marcinwsol.pl332256.2736
marketingdlaludzi.pl342246.91328
semtec.pl352045.37190
dobocom.pl371902.9325
nowymarketing.pl381881.22246
cyrekdigital.com391792.2844
kwfinder.com401724.485
salesmanago.pl411706.2963
consider.pl421674.02224
adnext.pl431672.34100
wildmoose.pl441662.3853
the-first.pl451647.05126
semahead.pl461518.87259
heuristic.pl471509.58208
empressia.pl481501.96134
michalgorecki.pl491479.917
zgred.pl501460.5208
kampanieseo.pl511451.27217
pozycjonusz.pl521440.75154
oferteo.pl531432.7197
wordstream.com541363.84336
moz.com551359.36342
semstorm.com561286.33198
marketing-automation.pl571239.76123
paweltkaczyk.com581082.1959
sukcesstrony.pl591067.05139
olx.pl601049.6646
checkpagerank.net611046.4978
mayko.pl63989.9346
blog.goldensubmarine.com64949.77107
witalni.pl65919.9820
emarketing.pl66918.44194
whysosocial.pl67917.95108
promotraffic.pl68917.0285
mediaclick.pl69907.9477
marketingibiznes.pl70896.23140
tosieoplaca.pl71896.2219
chcenawczoraj.pl72874.7434
pozycjoneria.com73872.51105
pl.bab.la74867.7225
takaoto.pro75863.09168
olagosciniak.pl76842.85111
webpozycja.pl77840.4962
funkymedia.pl78834.1128
secureglass.net79815.5790
primero.pl80793.9740
bluerank.pl81783.3195
marketing.org.pl83777.1495
nipo.pl84759.4526
blog.gdaq.pl85755.36147
pracuj.pl86749.4553
grupataka.pl87729.9811
hbrp.pl88726.77104
socjomania.pl89716.59112
seoaudyt.clearsense.pl90715.1927
szkoleniaatrium.pl91713.3559
sitechecker.pro92711.23100
rmarket.pl93707.0437
fusecollective.com94688.4928
backlinko.com95667.04124
silesiasem.pl96664.63140
enzo.pl97660.560
migomedia.pl98660.4749
pomoc.home.pl99655.7641
6ix.pl100645.6647
pracabezszefa.pl101643.52100
bauerseo.pl102640.8153
dajemyslowo.com103639.1750
zyskownafirma.pl104629.27132
fabrykamarketingu.pl105616.8683
wiedzawfirmie.pl106604.4960
seostation.pl107603.35151
neilpatel.com108600.25330
gspot.intensys.pl109596.9661
conquest.pl110593.3814

Wnioski

  • Dane pokazują, że mieliśmy do czynienia z bardzo typowym tygodniem jeśli chodzi o zmiany w wynikach wyszukiwania.
  • Mamy dwie ciekawe domeny wśród spadkowiczów (w przypadku meritumbank.pl spadek spowodowany jest błędnymi przekierowaniami,  w przypadku viessman.pl przyczyną spadku są błędy przy zmianie strony – domena ta traci na widoczności od ostatnich 4 tygodni co pokazuje poniższy wykres).

chart (1)

Podziel się wiedzą!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest